Bu kitabı bildirin.

Açıklama

Romeo ve Juliet Pdf İndir

Kalbi kırık ve Rosalind’e aşık olan Romeo, Juliet ile tanıştığında, neredeyse anında aşık olur. Maskeli ve ailesinin kökenlerinden habersiz olan Romeo, Juliet’in bir Capulet – ailesinin Montagues’in yeminli düşmanları olduğunun farkında değil.

Aşıklar ailelerinin mirasından kaçmaya ve evlenmeye karar verirler. Yine de öyle olmayacak – Juliet ve Romeo’su, sonunda ailelerini birleştiren ve yıllarca süren çekişmeyi sona erdiren trajik bir sonla karşılaşır.

Belki de dünyanın en ünlü aşk hikayesi olan Romeo ve Juliet, Shakespeare’in en kalıcı eseridir ve Shakespeare in Love’dan Shakespeare in the Park’a, yıldızların kesiştiği aşıklar dört yüz yılı aşkın bir süredir kalabalık bir sahnede buluşmuştur.“Avon’un Ozanı” olarak bilinen William Shakespeare, tartışmasız bilinen en büyük İngilizce yazardır. Hayatı boyunca son derece popüler olan Shakespeare’in eserleri, tiyatro ve edebiyat üzerindeki etkisi gibi, ölümünden üç yüzyıldan fazla bir süre sonra yankılanmaya devam ediyor.

Shakespeare’in yenilikçi karakter, dil kullanımı ve trajedi olarak romantizmle ilgili deneyleri, sonraki oyun yazarları ve oyun yazarları için bir temel teşkil etti ve en ünlü diyalog satırlarından bazıları günlük konuşmanın bir parçası haline geldi.

Romeo ve Juliet kitap özeti

Romeo ve Juliet pdf oku

Romeo ve Juliet Pdf full indir
EnglishFrançaisDeutschРусскийTürkçe