Bu kitabı bildirin.

Açıklama

Martin Eden Pdf İndir

1897’de Lo-ndon, bacanağı James Shepard ile Klondayk Altın Avı’na Klondike Gold Rush katılmak üzere yola çıkmıştır. İlk galibiyetli hikayelerini de burada yazacak olan London için Klondayk yarıyılı sıhhati açısından pek de iyi gitmemiştir.

Klondayk’taki değişik bir hayli birey gibi o da beslenme beceriksizliğinden iskorbüt hastalığını tutulmuştur. Bu hastalık dişetlerinin şişmesine ve ardından dört ön dişini kaybetmesine sebeb olmuştur. Aynı yarıyılda karın ve bacak adalelerindeki sızılar da ona ıstırap veriyordu. London, Klondayk’ın tüm eforluklarına rağmen yaşamda kalmayı muvaffak olmuştur. Bu mücadelesi onun en iyi yapıtlarından sayılan  kısa öykülerinden “Ateş Yakmak” isimli kitabını yazmasına esin kaynağı olmuştur.

Jack London kariyeri süresince kerelerce intihalden yargılanmıştır. Bunun nedeni yalnızca dikkat çekici ve galibiyetli bir yazar olmasından değil aynı anda çalışma usulü sebebiyle yargılamalarla karşılaşmıştır. Elwyn Hoffman’a yazdığı bir mektupta, “ifade etme buluş etmekten daha basittir,” demiştir. London yaşamı süresince birliği, sosyalizm ve emekçi haklarını korunmuştur ve bu mevzular üstüne bir hayli yazı yazmıştır.

2 Kasım 1916’da, çiftliğinde bir uyku sundurmasına can vermiştir.

Martin Eden kitap özeti

Martin Eden pdf oku

Martin Eden Orwell Pdf indir

Yazarın Diğer Kitapları

EnglishFrançaisDeutschРусскийTürkçe