Bu kitabı bildirin.

Açıklama

Türk edebiyatının en sade ve tartışmalı yazarlarından Orhan Pamuk, Türkiye ve İstanbul’un son dönemdeki görünümünü Mevlut karakteriyle özel bir perspektiften ve başını çektiği Kafamda Bir Tuhaflık Var romanıyla sunuyor. uzun bir süre.

Mevlut, İstanbul’da yaşamı sürdürmeye çalışan ve çeşitli işlerde çalışan basit bir vatandaş olabilir. Bozacı olarak anılan Mevlüt, pilavlıktan park alanı bekçiliğine kadar pek çok farklı işte çalıştı. Bir yandan hayatına devam ederken, bir yandan da çevredeki değişikliklere tanık oluyor.

İstanbul kentinin değişmesinden, halkın zenginleşmesinden ve yoksullaşmasından, siyasi çıkarların neden olduğu yıkımdan bahsederken, tam olarak bunun nerede olduğunu sorgular ve tuhaflığının gerekçesini sorgular.

Mevlut’un da 3 yıldır yazıştığı bir sevgilisi var. Sevgilisini hiç görmedi, ama aynı zamanda ona yazmayı ve sevgisini yüreğinde sıcak tutmayı da başardı. Bir günde olanlardan sonra en büyük merakı sevgilisinin tam olarak kim olduğunu bulmaktır.

Orhan Pamuk’un sözüyle Aklımda Bir Tuhaflık adlı kitap üzerinde altı yıl çalıştı. 1969-2012 yılları arasında Türk insanının ve dolayısıyla İstanbul halkının hayatını farklı bir şekilde sunuyor. Bir yandan sevginin sıcaklığıyla içini ısıtır, bir yandan da toplumda yaşananlarla canınızı yakar.
.
Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk bu romanı altı yılda yazdı. diğer romanlardan gerçekten farklı bir tarz ve konu. Orhan Pamuk’u burjuvaziden gelen ve bu bölümü anlatan bir yazar olarak her zaman tanıyor ve tanıyoruz. Pamuk bu roman boyunca ilk kez genel halktan standart bir kişiye hitap etti.

Kız kaçırma, köyden kasabaya göç ve sokak satışları gibi konuları ele aldı ve çok sade bir dille anlattı. Özellikle karakterlerin diyaloglarını içeren metinler nedeniyle gerçekten gerçekçi bir çalışma oldu. diğer Pamuk eserlerine göre tek nefeste okunacak akıcı bir roman.

Pdf İndir kitap özeti

Pdf İndir pdf oku

Pdf İndir Pdf full indir
EnglishFrançaisDeutschРусскийTürkçe