Bu kitabı bildirin.

Açıklama

Bulantı Pdf indir

Sartre anlamın içinde anlamsızlığın, varoluş krizlerinin en usta yazarı. Onun kaleminden çıkmış ölümsüz bir eser ile sizlerleyiz. Roquentin ismindeki romanın baş kişiliği sıran ve sıkıcı yaşamına devam ederken git gide yaşamdan, kendinden ve her şeyden nefret ederek tiskinti dinlemeye başlar.

Bu adını da söylüyor zati. Roquentin artık bu zevksiz ve amacsız gördüğü yaşam içinde anlam arayışına girse de eline geçemeyenler yönünde gitgide azan bir mide bulantısı yaşamaktadır. Bir çok etrafça oldukça melankolik bir içeriğe sahip olması ve var oluşu korunmasından dolaydır.

jean-Paul Sartre’ın ilk romanı. Ferdin radikal serbestliğini vurgulayan varoluşçu akımın lafçılığını üstlenen Sartre, ismini 1938’de yayımlanan bu romanıyla duyurmuştu. Günlük şeklinde yazdığı bu kitabında, romanın kahramanı Roquentin’in dünya karşısında dinlediği tiksintiyi anlatıyordu. Bu tiksinti sadece dış dünyaya değil, Roquentin’in kendi vücuduna da müteveccihti. Kimi eleştirmenler romanı hastalıklı bir vaziyetin, bir cins nevrotik kaçınma hali.

Bulantı Pdf İndir kitap özeti

Bulantı Pdf İndir pdf oku

Bulantı Pdf İndir Pdf full indir
EnglishFrançaisDeutschРусскийTürkçe