Bozkurtlar: Bozkurtların Ölümü ve Bozkurtlar Diriliyor Pdf İndir

4.0/5 Değerlendirme: 1
Kitap Yazarı
Hüseyin Nihal Atsız

Bu kitabı bildirin.

Açıklama

Bozkurtlar: Bozkurtların Ölümü ve Bozkurtlar Diriliyor Pdf İndir

BOZKURTLAR, Ateş çocuk mecmuasının 7 Ocak 1937’de çıkan 7. rakamından, 29 ve 30. rakamlar haricinde, 40. rakamına kadar tefrika edilip kitap olarak yayınlanacağı 1946’ya dek yarım kalan Bozkurtların Vefatı ve onun devamı olarak 1949’da yayınlanan Bozkurtlar Diriliyor’un, Ötüken Neşriyat tarafından 1973’te büyük yazarının lütufkâr izinleriyle birleştirilip neşredilen ilk baskısında aldığı yeni adıdır.
Birinci Gök Türk Kağanlığı’nın çöküşü ve Kür Şad önderliğindeki 40 Türk bahadırının canları pahasına esirliğe başkaldırarak bağımsızlık ateşini yakmalarının, onların unutulmaz ihtilal teşebbüsünden elli sene sonra, Kutluk Şad liderliğindeki Türklerin İkinci Gök Türk Kağanlığı’nın kurt başlı bayrağını yine yükseltmelerinin pak ve ince işlenmiş epopesi bir dille anlatıldığı bu büyük Türk romanı, yazarı hayattayken bayağılaşmış ve pek çok nesli millî iftihar ve şuur yoluna sevk ederek ebedileşmiştir.

Bozkurtlar, okuyucularını yüzyıllar evveline, ata yurtlarını yoğuran daha önceki tasa ve kıvançların, zafer ve mağlubiyetlerin; bozkırda şekillenen daha önceki Türk yaşayış ve töresinin, ahlâk ve faziletlerinin gururlandırıldığı ülküleştirilmiş bir kahramanlık diyarına taşır. Bu abuhavanın havasını soluyacak Türk çocukları, karşılarında, atalarının göz akdikeni bir aydınlıkta parıldayan erdemli hayat sahnelerini bulacaklardır.

Bozkurtlar: Bozkurtların Ölümü ve Bozkurtlar Diriliyor kitap özeti

Bozkurtlar: Bozkurtların Ölümü ve Bozkurtlar Diriliyor pdf oku

Bozkurtlar: Bozkurtların Ölümü ve Bozkurtlar Diriliyor Pdf indir
EnglishFrançaisDeutschРусскийTürkçe