Bu kitabı bildirin.

Açıklama

1984 – George Orwell Pdf indir

Ağabey, Ağabey. Kapalı kişilerin sürekli olarak kameralarla izlendiği bir diziye atıfta bulunsa bile bu terimi herkes duymuştur. Big Brother’ın, tam olarak 1948 yılında Hindistan’da doğan George Orwell Pdf indir olarak bilinen bir İngiliz tarafından yazılan bu kitapta, 1984’te doğduğunu biliyor muydunuz? Gerçek adı Eric Arthur Blair’di. Başlık ve yıl, o yılın son iki basamağını 48’den 84’e çevirerek seçildi.

Big Brother’ın bugünkünden farkı, Big Brother’ı kamerayla izlemenin eğlenceli olmamasıydı. Bu nedenle bu fütürist kurgu kitabı, başka bir yazar olan Thomas Morus’un yarattığı mükemmel bir dünya olan ütopyanın karşıtı olan distopya adını aldı. Ütopya’da toplum adildi ve tüm insanlar iyi yaşıyordu. 1984’ün dünyası daha kötü olamazdı: Düşünme özgürlüğü bile olmadan, vatandaşlar günde 24 saat izleniyor. Sonsuz savaşların olduğu, duyguların olmadığı bir dünya.

Bu toplumun nereye ulaştığı hakkında bir fikir edinmek için ana karakter Winston Smith’in işi, Büyük Birader’in çıkarına geçmişi yeniden yazmak, geçmişi yeniden yazmaktır. Acıyı hayal et. O kadar da değil, vatandaş artık düşünmüyor bile.

YAZAR HAKKINDA

George Orwell, 1903 yılında Nepal sınırına yakın Bengal’de Motihari adlı bir yerde doğdu. O zamanlar burası İngiliz Hindistan’ına aitti. Yazarın gerçek adı Eric Arthur Blair’dir. Oxford ve Londra yakınlarında eğitim gören genç Eric, yetişkin yaşamına İngiltere İmparatorluk Polisi’nde çalışarak başladı ve yurtdışındaki İngiliz kolonilerindeki sağlıksız yerlere gönderildi. Dang hummasına yakalanıp 1927’de İngiltere’ye dönmek zorunda kaldı. İşte o zaman hayatını değiştirmeye, gazeteci ve yazar olmaya karar verdi. Evsiz, Paris’te yaşamak ve İspanyol Devrimi’nde rol almak, 46 yaşında tüberkülozdan ölen Orwell’in deneyimlerinden bazılarıydı.

1984 – George Orwell kitap özeti

1984 – George Orwell pdf oku

1984 – George Orwell Pdf indir
EnglishFrançaisDeutschРусскийTürkçe